Pikkaralan Talviliiga

10.12.2016-31.03.2017 Pikkaralan Talviliiga

Players:

Classes:


Sum of table

NoName123456Sum
Amatöörit
1Joona Uutinen485246544648188
2Miika Ilmari Heinonen5752464744189
3Veli-Matti Holma54434747191
4Eero Soronen525751484944192
5Juho Alatalo50484948195
6Jari Härö56484846198
7Eetu Vähäkuopus5454505246202
8Jukka-Pekka Hietala54554945203
9Jori Ervasti565450545053207
9Jussi Helariutta5255525449207
11Pasi Markkanen55525150208
12Tuomo Jaakkonen5354505460211
13Henri Riekki535859565453216
14Ari-pekka Turpeinen54565553218
15Aku Pietikäinen62606156239
16Jari-Pekka Teurajärvi6262616058241
17Timo Väisänen6261625961243
18Jari Lähetkangas545659169
18Hannu Tuomainen635749169
20Niko Hiltunen655953177
21Janne Tiiro606355178
22Ville Särkelä5254106
23santeri koskela8173154
24janne koskela768077157
25Pasi Soppela5050
26Jussi Ukkola5353
27Tommi Lampela5454
27Veikka Niemi5454
29Aleksi Ahlqvist5555
29Osmo Takkinen5555
29Valtteri Ahlqvist5555
32Matias Kalaoja5656
33Tuomas Salste6060
33Tomi Karjalainen6060
35Aleksi Itkonen6262
Avoin
1Mikael Hyväri50434447184
2Henri Sirniö505046444946185
3Jouni Holma54424645187
3Tero Hyvönen4750494645187
5Jaakko Alatalo5052484942189
6Mikko Iisakka57474743194
7Antti- Väinö Tuokila5348495446196
8Riku Oivo5252514947199
9Eerik Tahvanainen54525346205
10Joni Tuomiranta514747145
11Teppo Nieppola534847148
12Reima Riihimäki505149150
13Mikko Ylätalo414687
14Juha Koskelo514798
15JP Kangas6052112
16Antti Malo4646
16Ville Kilpijärvi4646
16Erno Väyrynen4646
19Henrypoika5050
20Toni Kariniemi5151
21Juska Keranen5555
22Mikko Kanervo5656
Naiset
1Susanna Saar636261555558229
2Tuija Jaako6863605955237
3Päivi Riekki687766686462260
4Maija Parviainen757468677565274
5Mervi Syväluoma7260132
MPM (Miehet 40v tai yli)
1Teemu Holappa5045424339169
2Jouni Huhtamäki5345444345177
2Jukka Määttä524745454344177
4Jori Löytynoja4752454642180
5Marko Mustonen515448454544182
6Mikko Pulli45474447183
7Jukka Kälkäjä475050474548187
8Ilkka Silkamo51454944189
9Ilpo Tolonen5148494847192
10Arto Junno5851494846194
11Kimmo Pajuluoma53534647199
12Mika Tuokila5654524649201
13Alamommo58535254217
14Marko Pikkumäki455448147
15Pasi Aikio4848
16Pasi Laukkanen5353
17Mika Kumpula5656
MPG (miehet 50v tai yli)
1Riku Kaajakari5250475250199
1Seppo Hänninen545648484954199
3Kari Härkönen51494657203
4Ari Korpela545453535149206
5Heikki Riekki545154525253208
6Eero Achren545855565149209
7Sauli Isola546053545252211
8Jukka Karjalainen5555535456217
9Janne Jaako60555855228
10Savilaakso525650158
11Matti Savukoski5353

Results   

  1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum  
  Par:33333333333333333354
  1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum  
Amatöörit (35)
12016-12-10 12:00333223433322323322-648  
  2016-12-31 12:00443332333323333232-252  
  2017-01-21 12:00332232232323333223-846  
  2017-02-11 12:00333344332333223343054  
  2017-03-04 12:00323332332223323232-846  
  2017-03-25 12:00322333332332222343-648-30294
22016-12-31 12:00333252224242423533054  
  2017-02-11 12:00322322323222332322-1143  
  2017-03-04 12:00334233233322322322-747  
  2017-03-25 12:00332333233232223323-747-25191
32016-12-31 12:00433444332333333432+357  
  2017-01-21 12:00422233334323333333-252  
  2017-02-11 12:00322333323332322322-846  
  2017-03-04 12:00332332332322333322-747  
  2017-03-25 12:00223233334222232222-1044-24246
42016-12-10 12:00342243323224333243-252  
  2016-12-31 12:00233344433343242334+357  
  2017-01-21 12:00332253333332322333-351  
  2017-02-11 12:00232224333333322332-648  
  2017-03-04 12:00323232423333333322-549  
  2017-03-25 12:00222332433232222223-1044-23301
52016-12-10 12:00333232333323342224-450  
  2017-01-21 12:00222332334333223323-648  
  2017-02-11 12:00332232432333233323-549  
  2017-03-25 12:00333334233232322232-648-21195
62016-12-31 12:00433323453323423324+256  
  2017-01-21 12:00223333333232332332-648  
  2017-03-04 12:00332323333232323332-648  
  2017-03-25 12:00332222424223323223-846-18198
72016-12-10 12:00333333423422432343054  
  2016-12-31 12:00323244333335332332054  
  2017-01-21 12:00323333423332332332-450  
  2017-02-11 12:00232235333332333333-252  
  2017-03-25 12:00322333332322222333-846-14256
82016-12-10 12:00333343333333233333054  
  2016-12-31 12:00232433333433324334+155  
  2017-02-11 12:00232332323343332323-549  
  2017-03-25 12:00232323332322322323-945-13203
92016-12-10 12:00322433432332333333-252  
  2016-12-31 12:00433444334322333322+155  
  2017-01-21 12:00233242433332433332-252  
  2017-03-04 12:00423423334333323423054  
  2017-03-25 12:00323223332333433322-549-8262
9Pasi Markkanen2016-12-31 12:00433343323333423333+155  
  2017-01-21 12:00333323332333334332-252  
  2017-03-04 12:00332233333333333332-351  
  2017-03-25 12:00322333442333232332-450-8208
112016-12-10 12:00433333243332334433+256  
  2016-12-31 12:00332333434332333333054  
  2017-01-21 12:00332232323343323333-450  
  2017-02-11 12:00432243432433323333054  
  2017-03-04 12:00233332333322333324-450  
  2017-03-25 12:00332234334322323353-153-7317
122017-03-04 12:00322333333423333322-450-450
132017-01-21 12:00333332324332333333-252  
  2017-03-25 12:00323333334333333234054-2106
142017-03-04 12:00333433334323432322-153-153
152017-03-04 12:00333334423333333332054054
152017-03-04 12:00322333335333223335054054
172017-03-04 12:00333333433343323333+155+155
172017-03-04 12:00332333323353333433+155+155
172017-01-21 12:00333333333333333433+155+155
172016-12-10 12:00333332323333433333-153  
  2016-12-31 12:00322323343343333433054  
  2017-02-11 12:00333332323234234232-450  
  2017-03-04 12:00223234334342233335054  
  2017-03-25 12:00423353833332433233+660+1271
212016-12-31 12:00333333523422324333054  
  2017-01-21 12:00333343434332233343+256  
  2017-02-11 12:00332373324332333332+155  
  2017-03-04 12:00332234334323333333-153+2218
212016-12-10 12:00334333343323333532+256+256
232017-01-21 12:00432363334333434333+660+660
232017-03-25 12:00333233435433343434+660+660
252016-12-10 12:00333463324343453433+963  
  2017-01-21 12:00432334433344343322+357  
  2017-03-25 12:00332243323323232333-549+7169
252016-12-10 12:00344232433333333332054  
  2017-02-11 12:00433333334322333443+256  
  2017-03-25 12:00343343333333434433+559+7169
272016-12-31 12:00423453343333443434+862+862
282016-12-10 12:00333333333343333322-153  
  2016-12-31 12:00333343434333423334+458  
  2017-01-21 12:00433363434333323333+559  
  2017-02-11 12:00333233433333344333+256  
  2017-03-04 12:00334343333333323332054  
  2017-03-25 12:00333333434223432332-153+9333
292016-12-31 12:00433235443433443553+1165  
  2017-01-21 12:00343344542333333333+559  
  2017-03-04 12:00332253323233333334-153+15177
302016-12-10 12:00434333335334424423+660  
  2017-01-21 12:00443444523344443422+963  
  2017-03-25 12:00423333423233332534+155+16178
312017-01-21 12:00535333363332443333+862  
  2017-02-11 12:00333343433333354343+660  
  2017-03-04 12:00333354445332333433+761  
  2017-03-25 12:00432434532333233333+256+23239
322016-12-10 12:00432343544333344334+862  
  2016-12-31 12:00433243344334434434+862  
  2017-01-21 12:00433253534333353423+761  
  2017-02-11 12:00243463334333323353+660  
  2017-03-04 12:00334353442333333333+458+33303
332016-12-10 12:00433344443433333434+862  
  2017-01-21 12:00433354434323335423+761  
  2017-02-11 12:00433443433333444433+862  
  2017-03-04 12:00352333334333343434+559  
  2017-03-25 12:00333444534333433333+761+35305
342016-12-31 12:00444455454534465744+2781  
  2017-01-21 12:00445433444435654344+1973+46154
352016-12-31 12:00555446644435455533+2680  
  2017-01-21 12:00564465454444344434+2377+49157
  1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum  
Avoin (22)
12016-12-10 12:00333233333332323332-450  
  2016-12-31 12:00333232422324323333-450  
  2017-01-21 12:00322243422223333222-846  
  2017-02-11 12:00232232423222222333-1044  
  2017-03-04 12:00333342424222323322-549  
  2017-03-25 12:00232343323322223223-846-39285
22016-12-10 12:00332232332333322323-747  
  2016-12-31 12:00324333323232333233-450  
  2017-01-21 12:00332242333232233333-549  
  2017-02-11 12:00322333433223222322-846  
  2017-03-25 12:00223233323322223233-945-33237
32016-12-31 12:00332323342322332442-450  
  2017-01-21 12:00323222323222332223-1143  
  2017-02-11 12:00222322323322334222-1044  
  2017-03-04 12:00333232334233322222-747-32184
42016-12-31 12:00333433223422434333054  
  2017-02-11 12:00323332223222322222-1242  
  2017-03-04 12:00233232333222222343-846  
  2017-03-25 12:00322232424232322232-945-29187
42016-12-10 12:00332333233323323333-450  
  2016-12-31 12:00333333533232323332-252  
  2017-01-21 12:00323332323332223342-648  
  2017-02-11 12:00332332332332233342-549  
  2017-03-25 12:00324222222322232223-1242-29241
62016-12-31 12:00333344433243333333+357  
  2017-01-21 12:00322233323223322433-747  
  2017-02-11 12:00322333333322323322-747  
  2017-03-04 12:00223223332322223322-1143-22194
72017-02-11 12:00223233322222222322-1341  
  2017-03-04 12:00323233234323222322-846-2187
82016-12-10 12:00233433333452233322-153  
  2016-12-31 12:00333422242332322323-648  
  2017-01-21 12:00232222334323232434-549  
  2017-02-11 12:00233443333333333233054  
  2017-03-25 12:00332223223232342224-846-20250
92016-12-10 12:00233332333333333333-252  
  2016-12-31 12:00233333233333432432-252  
  2017-01-21 12:00232244332422352323-351  
  2017-02-11 12:00323333322333333322-549  
  2017-03-25 12:00223232432233333322-747-19251
102016-12-31 12:00222234533322333333-351  
  2017-01-21 12:00322343324232223223-747  
  2017-03-25 12:00332332332222422432-747-17145
112017-01-21 12:00524323323323433332-153  
  2017-02-11 12:00322233323223333324-648  
  2017-03-25 12:00322233432332422232-747-14148
122016-12-10 12:00332334432322333322-450  
  2016-12-31 12:00232233432332333433-351  
  2017-03-04 12:00323232124332332533-549-12150
132016-12-31 12:00333333534224232333054  
  2017-01-21 12:00333433333322243233-252  
  2017-02-11 12:00232435334322323333-153  
  2017-03-04 12:00232333323222322333-846-11205
142016-12-31 12:00332343333332323422-351  
  2017-03-04 12:00222243334224222332-747-1098
152017-02-11 12:00233322232324223332-846-846
152016-12-31 12:00332232333322243222-846-846
152017-03-04 12:00233333323322232322-846-846
182016-12-10 12:00332333333322333332-450-450
192017-02-11 12:00323252333234333232-351-351
202017-03-04 12:00333433333323324334+155+155
212017-02-11 12:00433333523333433332+256+256
222016-12-31 12:00334344535332323334+660  
  2017-03-04 12:00344333334422322322-252+4112
  1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum  
Naiset (5)
12016-12-31 12:00445444444534345443+1872  
  2017-01-21 12:00342343333433534442+660+24132
22016-12-10 12:00443353444333334433+963  
  2016-12-31 12:00443343433333444433+862  
  2017-01-21 12:00343344343324333426+761  
  2017-02-11 12:00433333343334333322+155  
  2017-03-04 12:00332343443424333322+155  
  2017-03-25 12:00432435444333333322+458+30354
32016-12-10 12:00434443445333435633+1468  
  2016-12-31 12:00433434443433335334+963  
  2017-02-11 12:00332353444333333434+660  
  2017-03-04 12:00333434333443333433+559  
  2017-03-25 12:00342333433323344323+155+35305
42016-12-10 12:00443454444434344433+1468  
  2016-12-31 12:00434445445344557543+2377  
  2017-01-21 12:00536443334433334533+1266  
  2017-02-11 12:00453463443434334524+1468  
  2017-03-04 12:00433343344433443543+1064  
  2017-03-25 12:00343443534334333433+862+81405
52016-12-10 12:00445444543733445543+2175  
  2016-12-31 12:00444444515343546455+2074  
  2017-01-21 12:00454434434444344433+1468  
  2017-02-11 12:00433254543435443443+1367  
  2017-03-04 12:00445545445433544444+2175  
  2017-03-25 12:00433454443436333432+1165+100424
  1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum  
MPM (Miehet 40v tai yli) (17)
12016-12-31 12:00223333433232432323-450  
  2017-01-21 12:00223232233322332323-945  
  2017-02-11 12:00322233222222223233-1242  
  2017-03-04 12:00322233233232222322-1143  
  2017-03-25 12:00222232222223222232-1539-51219
22016-12-10 12:00333343323332333332-252  
  2016-12-31 12:00333233233322323223-747  
  2017-01-21 12:00223243322322323322-945  
  2017-02-11 12:00322323322322323233-945  
  2017-03-04 12:00222232232223233323-1143  
  2017-03-25 12:00222234323332322222-1044-48276
32016-12-31 12:00233332243333233434-153  
  2017-01-21 12:00322322423222322333-945  
  2017-02-11 12:00233222332223322323-1044  
  2017-03-04 12:00222243323222223322-1143  
  2017-03-25 12:00322333323332223222-945-40230
42016-12-10 12:00332232322323333323-747  
  2016-12-31 12:00422343333322333333-252  
  2017-02-11 12:00233233422222223233-945  
  2017-03-04 12:00332332333322322223-846  
  2017-03-25 12:00322232332222223223-1242-38232
52016-12-10 12:00333232323232223423-747  
  2016-12-31 12:00324443233222324322-450  
  2017-01-21 12:00322234324323243332-450  
  2017-02-11 12:00333333333222223322-747  
  2017-03-04 12:00232243323232223322-945  
  2017-03-25 12:00232333334222322333-648-37287
52016-12-10 12:00333233333332333422-351  
  2016-12-31 12:00333233423333323344054  
  2017-01-21 12:00222333323333333322-648  
  2017-02-11 12:00321333323222223333-945  
  2017-03-04 12:00222232332322333332-945  
  2017-03-25 12:00322352322322223222-1044-37287
72017-01-21 12:00322223233223323422-945  
  2017-02-11 12:00322333333233223223-747  
  2017-03-04 12:00322222335322223222-1044  
  2017-03-25 12:00222343232233222433-747-33183
82016-12-10 12:00433333333232323233-351  
  2017-01-21 12:00232333233222232332-945  
  2017-03-04 12:00332333333322233323-549  
  2017-03-25 12:00222223323322332332-1044-27189
82016-12-10 12:00233344332223324323-351  
  2017-01-21 12:00233233423322223324-648  
  2017-02-11 12:00232223332323433423-549  
  2017-03-04 12:00331332433223332323-648  
  2017-03-25 12:00422233323322333223-747-27243
102016-12-31 12:00433343434234323352+458  
  2017-01-21 12:00233233423323243333-351  
  2017-02-11 12:00233232433323323332-549  
  2017-03-04 12:00224333323222323333-648  
  2017-03-25 12:00222342223323233332-846-18252
112016-12-10 12:00333333432333233333-153  
  2016-12-31 12:00333233442324333332-153  
  2017-01-21 12:00333233422323232222-846  
  2017-02-11 12:00233234332242322322-747-17199
122016-12-10 12:00232333332222322323-945  
  2016-12-31 12:00333333334332332343054  
  2017-01-21 12:00333333332223222333-648-15147
132016-12-10 12:00323454233324243333+256  
  2016-12-31 12:00333344432333323233054  
  2017-01-21 12:00322334333333325322-252  
  2017-02-11 12:00222233232233332333-846  
  2017-03-25 12:00222342433333223323-549-13257
142017-02-11 12:00322233423223333233-648-648
152016-12-10 12:00333333323342343422-153-153
162016-12-10 12:00333253434323434333+458  
  2017-02-11 12:00332233433333332334-153  
  2017-03-04 12:00332332433243333323-252  
  2017-03-25 12:00323335423323243423054+1217
172016-12-31 12:00333333343342333334+256+256
  1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum  
MPG (miehet 50v tai yli) (11)
12016-12-10 12:00323353333323323332-252  
  2017-01-21 12:00333332332332223334-450  
  2017-02-11 12:00333233322332223332-747  
  2017-03-04 12:00323244334323323323-252  
  2017-03-25 12:00333344332223323223-450-19251
22016-12-10 12:00443344332322333332054  
  2016-12-31 12:00333233444322343343+256  
  2017-01-21 12:00332243322233323323-648  
  2017-02-11 12:00333234332222323323-648  
  2017-03-04 12:00332233333333332322-549  
  2017-03-25 12:00433332333333433332054-15309
32016-12-10 12:00233242422422433333-351  
  2016-12-31 12:00233233342332333322-549  
  2017-01-21 12:00323232233323332322-846  
  2017-03-25 12:00452333424224334423+357-13203
42016-12-10 12:00332343334333323333054  
  2016-12-31 12:00333344243322323433054  
  2017-01-21 12:00333333433323323333-153  
  2017-02-11 12:00334343332432422332-153  
  2017-03-04 12:00222333233333253432-351  
  2017-03-25 12:00332323333332232333-549-10314
52016-12-10 12:00443333333332332333054  
  2016-12-31 12:00332333333322333333-351  
  2017-01-21 12:00342334325333323323054  
  2017-02-11 12:00323233333322434333-252  
  2017-03-04 12:00332353333323332323-252  
  2017-03-25 12:00344233333233233324-153-8316
62016-12-10 12:00332334323233333333-252  
  2016-12-31 12:00433233334323334343+256  
  2017-02-11 12:00322343323332333332-450-4158
72016-12-10 12:00423234334233333432054  
  2016-12-31 12:00333333444333333433+458  
  2017-01-21 12:00433343334333233323+155  
  2017-02-11 12:00332334533323333334+256  
  2017-03-04 12:00232333433333323323-351  
  2017-03-25 12:00333323222223333433-549-1323
72017-03-04 12:00343332334333233332-153-153
92016-12-10 12:00333234433332343332054  
  2016-12-31 12:00433433334335353332+660  
  2017-01-21 12:00333233332323343325-153  
  2017-02-11 12:00333334534233322332054  
  2017-03-04 12:00333243433232333422-252  
  2017-03-25 12:00333243233233343332-252+1325
102016-12-10 12:00333343433333333323+155  
  2017-01-21 12:00334233333432433333+155  
  2017-02-11 12:00333334333332333323-153  
  2017-03-04 12:00333343334223334323054  
  2017-03-25 12:00433334443333333322+256+3273
112016-12-10 12:00333334335343334433+660  
  2017-01-21 12:00333333334333333423+155  
  2017-02-11 12:00434343333343333333+458  
  2017-03-04 12:00332333333343333433+155+12228

http://www.pikkaralafrisbeegolf.fi/pikkaralan-talviliiga/

Talviliigassa on yhteensä 6 osakilpailua, joista jokaisen pelaajan tulokseen lasketaan mukaan neljä parasta tulosta. Kisat ovat kaikille avoimet ja yksittäiseen kisaan osallistuminen vaatii ainoastaan Pikkarala frisbeegolfin vuosikortin tai päivärannekkeen. Jaakko Alatalo on talviliigan johtaja.

Talviliigan sarjat:
– Avoin
– Naiset
– Amatöörit: (aloittelijat/vähemmän heitelleet/rating alle 880)
– Masters: (vuonna 1977 tai aikaisemmin syntyneet)
– Grandmasters: (vuonna 1967 tai aikaisemmin syntyneet)

Jokaisen sarjan paras palkitaan liigan päätteeksi kiertopalkinnolla. Ensimmäinen osakilpailu käydään 10.12.2016 klo 12.00. 

Osakilpailut alkavat joka kerta klo 12.00 ja ilmoittautuminen paikan päällä pitää tehdä viimeistään klo 11.45.

Muiden osakilpailujen alustavat ajankohdat ovat seuraavat:
- 31.12.2016
- 21.1.2017      
- 11.2.2017
- 4.3.2017
- 25.3.2017

Vuosikortteja ja päivärannekkeita on aina myytävänä paikan päällä, joten riittää kun tulet paikalle. Osakilpailuihin voit ilmoittautua etukäteen skoorinissa.

Pisteidenlasku: Talviliigassa lasketaan pisteiden sijaan kokonaisheittojen määrää. Jokaisessa osakilpailussa pelataan
yksi kierros, ja parhaan kokonaistuloksen neljältä kierrokselta saanut voittaa. Tasatilanteessa paras yksittäinen tulos ratkaisee,
sen jälkeen toiseksi paras yksittäinen tulos jne.

Esimerkki: Käyt viidessä kisassa ja heität tulokset 48, 54, 43, 49 ja 50.
Neljä parasta lasketaan mukaan, joten kokonaistuloksesi on 43   48   49   50 = 190.

Mikäli et pääse osallistumaan neljään kisaan, niin puuttuvien kisojen osalta sinulle laitetaan tulokseksi huonoin tuloksesi   10 heittoa. Näin ollen kaikki saavat kokonaistuloksen, vaikka pääsisivät osallistumaan vain yhteen osakilpailuun.


Course statistics

  1  2  3  4  5  6  7  8  9 101112131415161718Tot
Par33333333333333333354
Avg32.82.72.83.333.32.93.12.92.72.72.92.82.93.12.72.82.9
Difficulty147151813179151123126101648
Hole in one2114
Birdie -167911241123066348467821321327411676471191171570
Par 01901991661681891911771921722071641582001612012021741653276
Bogey 1602623417555904171302426433535602435794
Double Bogey 25561219183122254981154130
Triple Bogey 311611111111117
Other >3111115

Free discgolfmetrix.com is used


 User statistics 
 | 
 Show presenter
 | 
Show pdf 

Results will be updated every 30 seconds!